Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kulübümüzün Onursal Üyesi yapıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüzüğümüzün 9/c maddesi gereğince Divan Başkanlık Kurulumuzun önerisi ve yönetim kurulumuzun 10 Kasım 2020 tarihinde aldığı kararla kulübümüze Onursal Üye yapıldı.

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüze Onursal Üye yapılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Atatürk, her daim yolumuzu aydınlatan, ilkeleriyle bizlere yol gösteren kurucu liderimizdir. Ulusal bağımsızlığımızın mimarı Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan aynı kararlılıkla yürüdüğümüzü vurgulamak isterim. Atatürk’ün sadece iktisadi alana değil, spora da verdiği önemi çok iyi biliyoruz. Beden Terbiyesi Kanunu’nun çıkartılmasından tutun da sporun her alanında attığı adımlar bugünlerin inşasına ışık tutarken, ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister’ sözü temel ilkemiz haline gelmiştir. Bugün, aldığımız karardan dolayı büyük bir gurur yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucu lideri artık kulübümüzün Onursal Üyesi’dir. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”

Divan Başkanımız Ali Sürmen ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Tüzüğümüzün 9/c maddesine göre Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüze “Onursal Üye”yapılmasıyla ilgili önerimiz, yönetim kurulumuzun kararıyla resmileştirilmiştir. Atamızın eşsiz hatırası kulübümüzün Onursal Üyeliği’nde de ilelebet yaşayacaktır. Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim!’ sözü her zaman Trabzonsporumuzun aynası olmuştur ve olacaktır. Bağımsızlık mücadelesini Karadeniz’den başlatarak Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk, bizlere vazgeçilmez ilkeler bırakmıştır. O’nun bıraktığı ilkeleri yaşatan yurttaşlar olarak her zaman Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.”

Gerçek Trabzonspor Taraftarı Buraya Yorum Yazmadan Geçmez!