Başbakan Erdoğan ziyaret edildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başkanımız Sadri Şener, Asbaşkanımız Nevzat Şakar ve Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin’i Başbakanlık Konutu’nda kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina’daki kabulde, Başkanımız Sadri Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a üzerinde isminin yazılı olduğu 61 numaralı iki farklı Trabzonspor forması ve Trabzonspor’un şampiyon olduğu sezonun kadrosunun fotoğrafının yer aldığı bir plaket, Başbakan’ın torunları için de 3 tane Trabzonspor forması hediye etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise başkanımıza ve beraberindeki heyete kravat hediye etti.

Başkanımız Sadri Şener ziyarette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Trabzon’da yapımı süren tesisler, H.Avni Aker Stadyumu’nun UEFA Şampiyonlar Ligi kriterlerine tam uyum sağlar hale gelmesi ve Akyazı Projesi’yle ilgili konularda görüşmelerde bulundu.

Başkanımız Sadri Şener, kabul sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, statlarının Şampiyonlar Ligi maçı oynamak için uygun olmadığını ve yeni stat yapımıyla ilgili olarak bu randevuyu talep ettiklerini söyledi.

Stadın yapılmaması halinde Şampiyonlar Ligi maçlarını mecburen İstanbul’da oynamak zorunda kalacaklarını, ancak Trabzon halkını geride bırakamayacakları için stadı en kısa zamanda yetiştirmeye çalışacaklarını belirten Şener, ”Kulübümüzün bulunduğu yer hava alanı geliştirme sahası içine katıldığı için oradan çıkmamız gerekecek. Stat projesinde kulübün idari yapılarının stadın altına konulabilmesini talep ettik. Buradan da mutlu bir şekilde ayrılıyoruz. Alternatif stat bildirmek zorundayız. Geçen sene Bursaspor’un da yaptığı gibi Olimpiyat Stadı’nı bildireceğiz ama stadı yetiştiririz diye umuyorum” dedi.

Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmede kendisine ‘4 maç kaldı, iyi oynayan şampiyon olsun’ dediğini ifade ederek, ”Biz de iyi oynuyoruz, herhalde bizi kastetti. Kalan 4 maçın ne getireceği belli olmaz. Dün gördük, 3-1 bitebilecek bir maç, 5-3 bitti. Şimdi Fenerbahçe’nin kaybetmesini bekleyeceğiz” diye konuştu.

Şener, Bucaspor ile Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, ”Penaltı, penaltı değildi. Adam kolunu kesip atacak değil ya” yanıtını verdi.

[flagallery gid=2 name=”Gallery”]

Gerçek Trabzonspor Taraftarı Buraya Yorum Yazmadan Geçmez!