Kulübümüzün 53. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

Kulübümüzün 53. kuruluş yıldönümü bugün 15 Temmuz Hürriyet ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu, Başkan Yardımcımız Emin Kahraman, Futbol Şube Sorumlumuz Özer Bayraktar, Sağlık Kurulu Başkanımız Yaşar Kibar Güven, TS Club ve Tesisler Sorumlumuz Dursun Ali Sakarya, Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Sürmen, Denetim Kurulu Başkanımız Mahmut Ören, Disiplin Kurulu Başkanımız Haluk Raci Gençosmanoğlu, Arşiv ve Müze Kurulu Başkanımız Mehmet Salih Uzun, Sicil Kurulu üyemiz Adnan Yavuz katıldı.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimiz olmak üzere Trabzonsporumuzun ebediyete intikal eden tüm değerleri anısına saygı duruşunda bulunularak başlayan törende İstiklal Marşımızın ardından Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Sürmen tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu törende yaptığı konuşmada kulübümüzün bir parçası olmaktan onur duyduğunu vurgulayarak, “Şanlı Trabzonsporumuz 53. yaşında. Geçmişten bugüne, mazisi tertemiz olan kulübümüz geleceğe emin adımlarla yürüyor. Başta Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu olmak üzere yönetim kurulundaki arkadaşlarım, camiamızın bütün değerleri son iki buçuk yılda verilen büyük mücadeleye inanılmaz katkılar sağladı. Biz, bir ve beraber olduğumuzda aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Trabzonspor bizim üst kimliğimizdir. O kimliğin altında hepimiz nefes alıyoruz. Birbirimizin nefesini kesmek yerine, nefes olmalıyız. Trabzonsporumuzun kurucu başkanları Sayın Ali Osman Ulusoy ve Rıfat Dedeoğlu’na, kurucu üyelerimize, tarihten bugüne bu kulübü efsane yapan tüm değerlerimize minnet duyuyoruz. Hayatta olan iki kurucu üyemiz Nizamettin Algan ve Salih Erdem’e de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Onlar olmasaydı, bizler bugün burada olmazdık. Ne mutlu ki böyle bir kulüp kurdular, bu kulübü yaşattılar ve bugünlere getirdiler. O yüzden bizim sorumluluğumuz ağır. Bu sorumluluk altında Trabzonsporumuzu geleceğe taşımak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Herkese teşekkür ediyorum, nice yıllar diliyorum” dedi.

Divan Başkanımız Ali Sürmen ise Trabzonsporumuzun şanlı bir tarihe sahip olduğunu belirterek, “Bu kulübü kuran, bu kulübü yaşatan, bu kulübe değer katan başta kurucu başkanlarımız ve kurucu üyelerimiz olmak üzere, kurulduğu günden bugüne emek veren ve alın teri döken tüm değerlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Onların bize emanet ettiği şanlı Trabzonsporumuz çok güzel günler yaşadı, çok zor günler de geçirdi. Bugün 53. yaşına giren kulübümüz, yeniden ayağa kalkmak için büyük uğraşlar veriyor. Bunu başarmak için hepimize görev düşüyor. O yüzden herkesin elini taşın altına koyması ve sadece Trabzonspor diyerek kulübüne sahip çıkması lazım. Aramızda fikir ayrılıkları olabilir, bunlar doğaldır. Fikirler çarpışsın ama çatışmasın. Kavga bize her zaman zarar verdi. Bunu hep gördük ve yaşadık. Elbette eleştireceğiz ama kulübümüzün yanında olacağız. Yaşasın Trabzonspor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here