Kurucu Başkanımız Rıfat Dedeoğlu’nun yazısı

2004 yılında vefat eden kulübümüzün kurucu başkanı; merhum Rıfat Dedeoğlu’nu Trabzonsporumuzun ikinci şampiyonluğunun ardından kaleme aldığı yazıyla hatırlıyor, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

“TRABZONSPOR’DAN YENİ ZAFERLER BEKLİYORUZ”

Trabzonspor, bugün her yönden bekleneni veren ve taraftarlarını memnun eden bir ekip.

Yöneticisinden, teknik adamına ve futbolcusuna kadar tam bir uyum içinde. Bu özellikleri için kendileriyle ne kadar öğünsek azdır.

Trabzonspor’un kurulduğundan bu yana elde ettiği olağanüstü başarılardan yalnız biz değil, tüm Anadolu halkı da iftihar ediyor. Bu başarıların tesadüfi olmadığını, yeni şampiyonluklarla herkese kanıtlayacaklarına inanıyorum.

Trabzonspor bu sarsılmaz kuvveti, bu temeli, Trabzon’un iki eski ve güzide kulübü İdmangücü ve İdmanocağı’ndan almıştır.

Bir İdmangücü, bir İdmanocağı’nın başarıları, hatıraları Trabzonspor’un büyük başarısına rağmen hala herkesin dilindedir.

Türk futbolun tarihinde abideleşen isimler arasında bulunan Hasan Polat, Taka Naci, Salim, Ali Polat, Nazmi Bilge, İsmet Berber, Zekeriya Bali, Necmi Perekli’leri bünyesinden çıkaran bu ocak, şimdi yetiştirdiği yeni evlatlarından geçmiş yılları aratmayacak zaferler beklemektedir. Yoksa, o zamanki taassuba rağmen İdmanocağı ve İdmangücü’nü kuranlara ve bugünün temelini atanlara ihanet etmiş oluruz. Büyük fedakârlıklarla çalışan yönetici ve sporcularımızın bizi töhmet altında bırakmayacaklarına inancımız tamdır.

Bu inanış ışığı altında, Trabzonspor’un şecere zincirine ufak bir halka konmasında emeği geçmiş olan bizler ilelebet huzur içinde olacağız.

Rıfat Dedeoğlu

Trabzonspor Kulübü Kurucu Üye ve Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here