Kurucularımızdan Sabit Sabır ı kaybettik

Kulübümüzün kurucu üyelerinden Sabit Sabır’ın bugün akşam saatlerinde vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Bir süredir tedavi gören ve bu akşam saatlerinde hayatını kaybeden kulübümüzün kurucu üyelerinden Sabit Sabır 1932 yılında Trabzon’da doğdu. Sabit Sabır, ilk ve ortaokulu Trabzon’da, Lise’yi İstanbul Robert Koleji’nde tamamlandı. 1958-1961 yılları arasında ABD Pennsylvania Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde Milletlerarası Ticaret konusunda master yaptı. 1964 yılında kurduğu Sabırlar Fındık İhracat şirketiyle fındık ticaretine başladı. 2 Ağustos 1967 tarihinde kurulan kulübümüzün kurucu üyelerinden biri olan Sabır, iş hayatında etkin görevler aldı. Sabır, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı yaptı. Sabır, kulübümüzde yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra disiplin kurulu üyeliği de yaptı. Aynı zamanda divan üyemiz olan Sabit Sabır, yeni tüzüğümüzle oluşturulan İstişare Kurulu’nun da üyesiydi.

Ahmet Ağaoğlu: Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan insanlardan birini daha maalesef sonsuzluğa uğurladık

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un çok önemli bir değerini kaybettiğini vurgulayarak, “Trabzonsporumuzu Trabzonspor yapan insanlardan birini daha maalesef sonsuzluğa uğurladık. Çok üzgünüm. Sabit ağabey hem iyi bir iş insanı hem de her anını Trabzonspor ile yaşayan bir karakterdi. Bugün bizler burada isek onların sayesindedir. Bıraktıkları bu büyük mirasa sahip çıkmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Allah rahmet eylesin. Camiamızın ve ailesinin başı sağolsun” diye konuştu.

Nizamettin Algan: Büyük üzüntü içeresindeyim

Kurucu üyelerimizden Nizamettin Algan, Sabit Sabır’ın vefatının kendisini son derece üzdüğünü belirterek, “Kulübümüzün kurulma aşamasında oldukça etkin rol oynayan, inandığı yoldan asla sapmayan, doğrudan taviz vermeyen önemli bir değerimizi kaybettik. Kendisi iyi bir arkadaşımdı. Üzüntümü anlatmak zor. Sabit Sabır’a Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim” dedi.

Salih Erdem: 60 yıllık dostumu kaybettim

Kulübümüzün bir diğer kurucusu ve eski başkanlarımızdan Salih Erdem ise, şunları söyledi: “Sabit beyi kulübümüzün kuruluşundan önce de tanırdım. İşimiz nedeniyle de sürekli görüşürdük. 60 yıllık dostumdu. Acı tatlı birçok anımız var. Büyük bir şok yaşadım, çok üzgünüm. Şehrimiz ve kulübümüz çok önemli bir değerini kaybetti. Kulübümüzü her zaman çok seven ve kendine dert eden biriydi. Hayatta kalan son üç üyeydik. Onun kaybı beni derinden etkiledi. Kendisine Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.”

Ali Sürmen: Onu unutmayacağız

Divan Başkanımız Ali Sürmen de üzüntülerini dile getirerek şu şekilde konuştu: “Biz Sabit Sabır’ı, Trabzon futbolunun amatör günlerinden profesyonel günlerine geçerken tanıdık. Ve onların sayesinde şampiyonluklardan keyif alarak büyüdük. Sağlığı yerinde olduğu sürece Trabzonspor’un genel kurullarına katılarak kulübün iyi günlere ulaşması için olumlu ve cesur tavsiyelerde bulunmuştur. Mekanı cennet olsun. Camiamızın başı sağolsun. Onu unutmayacağız.”

Trabzonspor Kulübü olarak Sabır’a yüce Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, camiamıza ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Not: Kurucularımızdan Sabit Sabır’ın cenazesi yarın (Çarşamba) ikindi namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nden kaldırılacaktır.

Gerçek Trabzonspor Taraftarı Buraya Yorum Yazmadan Geçmez!