New York Türk Günü Yürüyüşü’ne TRABZONSPOR damgası

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen New York Türk Günü Yürüyüşü ve Balosunda bu sene Trabzonspor ve Karadeniz Rüzgarı esti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen Türk Günü Yürüyüşüne New York ve New Jersey başta olmak üzere pek çok eyaletten gelen Türkler ellerinde Türk bayraklarıyla Manhattan sokaklarında coşku içinde yürüdüler.

New York sokakları Trabzonspor tezahüratlarıyla ve kemençe sesiyle inledi
Trabzonspor ve Türk bayraklarıyla birlikte yürüyüşe katılaran Trabzonspor USA Derneği üyeleri bol bol tezahürat yaparak New York’da tam anlamıyla “Karadeniz Fırtınası” yaşattılar.

TrabzonsporUSA derneğinin float’u Kemençe üstadı Gürkan Genç’in türküleri ile şeref türübününe yaklaşırken TADF ve  aynı zamanda TrabzonsporUSA Başkanı Kaya Boztepe ve eski başkan Erhan Atay ayağa kalkarak TrabzonsporUSA üyelerine tempo tuttu.

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından, Türk Günü Festivali düzenlendi. Derneğimiz tarafından açılan standa taraftarlarımız yoğun ilgi gösterdi.

Türk Günü Yürüyüşünden bir gün önce düzenlenen Geleneksel baloda ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Dünya Şampiyonu folklor grubunun yaptığı horon gösterisi beğeniyle izlendi. TrabzonsporUSA Başkan Yardımcımız Saduman Gürbüz, Şarkıcı Linet’e konserinin başında Trabzonspor atkısını taktı. Şarkılarını boynunda Trabzonspor atkısıyla seslendiren Linet, büyük beğeni topladı.
[flagallery gid=9 name=”Gallery”]

Gerçek Trabzonspor Taraftarı Buraya Yorum Yazmadan Geçmez!