Sponsorumuz THY, “Maçka” adını verdiği yeni uçağıyla ilk uçuşunu Trabzon’a gerçekleştirdi

Sponsorumuz Türk Hava Yolları’nın filosuna kattığı ve Şehit Eren Bülbül anısına “Maçka” adını verdiği Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçak ilk seferini Trabzon’a yaptı.

İstanbul Havalimanı’ndan Trabzon Havalimanı’na gerçekleştirilen TK-4900 sefer sayılı özel uçuşa Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun yanı sıra başta Eren Bülbül’ün ailesi, şehit aileleri, milletvekilleri ve sanatçıların da olduğu yaklaşık 300 yolcu katıldı.

Türk Yıldızları’nın eşliğinde Trabzon’a inen uçaktaki yolcular, Eren Bülbül’ün Maçka’daki kabrine gitti ve dua etti. Ardından Eren Bülbül’ün ailesi ziyaret edildi. Ziyarette Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu ile futbolcumuz Abdülkadir Parmak da hazır bulundu.

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, THY’nin göz bebeği yeni uçağın Dreamliner’e, şehit Eren Bülbül’e ithafen Maçka adının verilmesi dolayısıyla THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’ya ve THY’nin diğer yetkililerine teşekkür etti. Çok anlamlı ve duygusal bir uçuş gerçekleştirdiklerini dile getiren Ağaoğlu, “Şehidimizin adının unutulmaması ve böylesine anlamlı bir uçuşla kabrini ve ailesini ziyaret etmek bir Trabzonlu olarak beni çok mutlu etti. Onu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Eren, Trabzon’un teröre ve vatan hainlerine karşı verdiği mücadelenin bir simgesi olarak kalbimizde yaşayacak. İyi ki varsın Eren” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here