Amerika’dan bir Şampiyon Geçti…

Karadeniz Fırtınası Şampiyon Boksörümüz Selçuk Aydın, 28 Temmuz gecesi San Jose’de, klasmanında Dünya Şampiyonluğu için Meksika asıllı Amerikalı boksör Robert Guerrero ile karşı karşıya geldi. Her dakikası heyecan fırtınası içinde geçen maçta, şampiyonumuz rakibine asla boyun eğmeden, başa baş bir mücadele sergiledi.

Hatta 8. raundun sonlarına doğru, adeta yıkılmak üzere olan Guerrero’yu, raundun bittiğini gösteren “dong” sesi kurtardı. Sonrasındaki roundlarda baskılı oyununu sürdüren şampiyonumuz, maç sonunda, şampiyonluk, masada alınan puanlara kalınca, malesef beklendiği üzere kendi ülke sporcularını destekleyen masa hakemlerine takıldı.

Olsun diyoruz… Bizlere bu müthiş akşamı ve bu eşsiz duyguyu yaşatan şampiyonumuz için bütün spor otoriteleri çok olumlu görüşlerde bulundular.

Selçuk Aydın’ın, Amerika’ya ayak bastığı ilk andan itibaren yanında olan TrabzonsporUSA Derneği, günler öncesinden şampiyonumuza destek organizasyonunun hazırlıklarına başladı ve yüzlerce Türk’ün San Jose’de toplanmasını ve ücretsiz olarak maçı izleyebilmelerini sağladı.

Bu çalışmalarda büyük emeği geçen TrabzonsporUSA Derneği Asbaşkanı ve Batı Bölgesi Sorumlusu Evren Uğurbaş ve Alaturka Online Genel Yayın Yönetmeni Burak Yarkent şampiyonumuzun her ihtiyacında yanında olarak, kendisine çok güzel bir ev sahipliği örneği sergiledi.

 

 

Dev karşılaşma için Los Angeles‘tan San Jose‘ye gelen TrabzonsporUSA Derneği Asbaşkanı Evren Uğurbaş yaptığı açıklamada:

Dünya şampiyonu sporcumuz ve hemşerimiz değerli boksör kardeşimiz Selçuk Aydın‘ı California’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Selçuk Aydın kişiliğiyle, duruşuyla dört dörtlük örnek alınacak beyefendi bir sporcu. Amerika bir Türk’ün yer aldığı bu kadar önemli bir finale ev sahipliği yapmamıştı. Gönül isterdi ki değerli boksörümüz Aydın bu karşılaşmadan galip ayrılsın, fakat malesef olmadı. Ben bunu herşeyin sonu değil, kazanca dönüştürülebilecek bir kayıp olarak görüyorum. Eminim Şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın bu tecrübeyi olumlu yönde analiz edip, en kısa sürede zirve basamaklarını hızla tırmanarak en tepeye Türk bayrağımızı yeniden dikecektir.

Şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın sponsorluğuyla TrabzonsporUSA organizasyonuna katılan ve dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce vatandaşımız hiçbir ücret ödemeden bu tarihi karşılaşmayı takip etti. Sadece Trabzonsporlu değil, Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Fenerbahçeli, Bursasporlu, Göztepeli ve başka takımları tutan birçok vatandaşımızı bir araya toplamanın mutluluğunu yaşadık. Trabzonspor her zaman birleştirici bir klüp olmuştur ve bunu TrabzonsporUSA olarak Amerika’da da devam ettirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

New York’tan maçı canlı izlemek ve şampiyonumuza destek olabilmek için San Jose’ye gelen TrabzonsporUSA Başkanı Umut K. Uyar yaptığı açıklamada:

Öncelikle, Amerika’nın göbeğinde, böylesine önemli bir maçta rakibi karşısında ezilmeden başa baş mücadele sergileyen ve tüm otoriterlerden “kemersiz şampiyon” yakıştırmasını alan büyük şampiyonumuza, kendisiyle ne kadar gururlandığımızı belirtmek istiyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en büyük bokscu olan Selçuk Aydın, bu karşılaşmada, bunun sadece bir başlangıç olduğunun ve tekrar Amerika’da ringe çıktığında, şampiyonluk kemerini kazanmadan aşağıya inmeyeceğinin sinyallerini verdi.

Biz de TrabzonsporUSA Derneği olarak, kendisiyle tarif edilemeyecek kadar iftihar ediyoruz ve bundan sonraki müsabakalarda, Amerika’da ya da başka bir yerde, kendisine her türlü desteği vereceğimizi söylemek istiyorum.

İlaveten, Şampiyonumuzun maçının organizasyonu, Derneğimizin Batı Yakasında yaptığı ilk büyük çalışma olması açısından bizler için ayrıca önem taşımaktaydı; bunun altından da başarıyla kalkmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bundan sonra, TrabzonsporUSA Derneği, Amerika’nın her yerinde, sporsal, sanatsal ve kültürel aktivitelerde gerek fiilen yer alarak, gerek maddi manevi destek sağlayarak katkıda bulunmaya devam edecektir.” dedi.

TrabzonsporUSA

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz