Tarihi maçın eldivenleri TrabzonsporUSA Müzesine

Türk Boks Tarihinin en önemli maçında dünyaca ünlü boksörümüz Selçuk Aydın, Amerika’li rakibi Robert Guerrero ile çıktığı WBC Welterweight Dünya Şampiyonluk ünvan maçından hakem puanlamasıyla mağlup ayrılmıştı.

28 Temmuz Cumartesi California‘nın San Jose şehrinde HPpavilion’da gerçekleşen bu önemli karşılaşmada dünyaca ünlü boksörümüz Selçuk Aydın, maç içi istatistiklerde üstün olmasına rağmen maçı hakem puanlamasında 116-112 ve 117-111 kaybetmişti.

Tarihi unvan maçı sonrasında TrabzonsporUSA Derneği Başkanı Umut K. Uyar ve AsBaşkanı Evren Uğurbaş ile biraya gelen Dünyaca ünlü boksörümüz Selçuk Aydın ve antrenörü Cahit Süme, karşılaşmada giydiği eldivenleri TrabzonsporUSA derneğine hediye ederek kendisine gösterilen ilgi, alaka ve destekten ötürü teşekkür etti.

TrabzonsporUSA Asbaşkanı Evren Uğurbaş , Türk boks tarihinin en önemli maçının eldivenlerinin TrabzonsporUSA müzesine hediye edilmesinin kendilerini oldukça gururlandırdığını belirterek, ” Şampiyon boksörümüzü en kısa sürede Amerika’da yeniden ringlerde görmek istiyoruz.” dedi.

TrabzonsporUSA, Selçuk Aydın ve ekibiyle yakın bir çalışma yürütüp, bu dev karşılaşma için Amerika ve Türkiye’den gelen yüzlerce Türk’ün San Jose’de toplanmasını ve ücretsiz olarak maçı izleyebilmelerini sağlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz