TrabzonsporUSA Derneği’nden Amerika’da bir İLK !

TrabzonsporUSA Derneği’nin düzenlediği bu sene birincisi düzenlenen “Geleneksel Hamsili Pilav Günü”, Amerika’nın New Jersey eyaletinde, Hudson Nehri kıyısında gerçekleştirildi.

Bu önemli günde New York Başkonsolosu Sayın Levent Bilgen ve eşleri Sayın Ayşe Bilgen, New York Başkonsolos Yardımcısı Sayın Ayten Eler ve eşi Müsteşar Levent Eler Bey, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Ali Çınar ve Boston’da ikamet eden önemli işadamlarımızdan Sayın Rıfat Çebi misafirler arasındaydılar. Katılımın bir hayli fazla olduğu bu renkli organizasyonda misafirlere Karadeniz Bölgemizin simge lezzetleri olan hamsili pilav, mısır ekmeği, lahana sarma, fırın sütlaç gibi yemeklerimiz ikram edildi.

TrabzonsporUSA Başkanı Umut K. Uyar yaptığı açılış konuşmasında kısaca: “TrabzonsporUSA Derneği olarak bugün burada iki amacımız var. Birincisi Trabzonlu olsun olmasın, Trabzonsporlu olsun olmasın, Türk toplumunun farklı kesimlerinden gelen siz değerli misafirlerimizi dostluk ortamında aynı organizasyon altında toplayabilmektir. Bu bağlamda aramızda çok farklı derneklerden misafirlerimiz bugün bizlerle bulunmaktadırlar. Bu da bizlere ayrıca mutluluk vermektedir. Bir diğeriyse yöremizin lezzetlerini anavatanımızdan binlerce kilometre ötede bir nebze olsa da misafirlerimize tattırabilmek ve Karadeniz kültürünün burada yaşatılmasına katkıda bulunabilmektir” dedi.

New York Başkonsolosumuz Sayın Levent Bilgin ise yaptığı konuşmasında: “Ülkemizden acı haberler aldık, şehitlerimize başsağlığı diliyorum; birlik ve beraberliğimize tutunarak bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. TrabzonsporUSA Derneği’ne böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. İsim gereği çok yoğun olduğumdan her organizasyonunuza katılamıyorum; ancak bugün ailemle birlikte burada olmaktan çok mutluyum. Türk toplumu olarak burada büyük bir aileyiz. Vatanımızdan uzakta değerlerimize sahip çıkıyor ve bir nevi hasret gideriyoruz. Bu vesileyle de TrabzonsporUSA Derneği’nin çabalarından ötürü sizlerle gurur duydum” dedi.

Canlı müzik ve kemençe eşliğinde sürdürülen organizasyonda, bir misafirimize çekilişle “IPAD 4” hediye edildi.

Günün sonunda New York Başkonsolusumuz Sayın Levent Bilgen’e, üzerinde adının yer aldığı “61” numaralı Trabzonspor formasının da hediye edildiği bu güzel organizasyon, önümüzdeki senelerde daha coşkulu olarak tekrarlanmak üzere sonlandı.

Gerçek Trabzonspor Taraftarı Buraya Yorum Yazmadan Geçmez!