Uğurbaş son yolculuğuna uğurlandı

Dr Eyup Sabri Ugurbas Iskenderpasa Cenaze Trabzonspor
Uğurbaş son yolculuğuna uğurlandı

Kurucu Üyemiz Eyüp Sabri Uğurbaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Uğurbaş için bugün 11.00’de Trabzonspor Ziyabey Tesisleri önünde tören düzenlendi. Törene, Asbaşkanımız Ali Kemal Başaran, Genel Sekreterimiz Köksal Güney, Genel Saymanımız Engin Hacısalihoğlu, Divan Başkanımız Ali Özbak, eski Başkanlarımız Ahmet Celal Ataman, Atay Aktuğ, Salih Erdem, Kurucu Üyemiz Nizamettin Algan, eski yöneticilerimiz, kurul üyelerimiz, divan üyelerimiz ve Uğurbaş’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

Divan Başkanımız Ali Özbak, törende yaptığı konuşmada, kendisi için konuşmanın çok zor olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Eski kurucularımızdan Eyüp Sabri Uğurbaş’ı uğurlamak için burada toplandık. Bu günler hüzün dolu günler ve konuşmak çok zor. ‘Aramızdan ayrılanlar’ adında bir kitapçık hazırladık. Kulübe hizmet edenler kitapçığının içinde yerini bulmuştur. Üzüntü vericidir ama bilgi bağlamındadır. Maalesef 20 Mayıs tarihi itibariyle Eyüp Sabri Uğurbaş da bu kitapçığın içinde yerini alıyor. Eyüp Sabri Uğurbaş, göç eden 15’inci kurucumuzdur.”

Asbaşkanımız Ali Kemal Başaran, Uğurbaş’ın kendisi ile aynı dönemde doktorluk yaptığını ifade ederek, “Uğurbaş ile çok iyi ilişkilerimiz oldu. Ayrı ayrı hastanelerde çalıştık ama Uğurbaş, vatana millete hizmet etmiş birisidir. Allah nur içinde yatırsın. Kendisini hep böyle yaşadıkça anacağız” diye konuştu.

Eski Başkanlarımız Ahmet Celal Ataman, Eyüp Sabri Uğurbaş’ın çok değerli bir insan olduğunu belirterek, “Konuşmak zor. Ülke olarak acı bir dönem yaşıyoruz. İçimizden de değerli bir insanı kaybettik. Sabri abi yaşamını fazilet timsali olarak geçirdi. Pırıl pırıl evlatlar yetiştirdi. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Kurucu Üyemiz Nizamettin Algan ise, “Değerli dostumuzu ebedi yolculuğuna uğurluyoruz. Arkasından göz yaşı döküyoruz. Yaşamı boyunca Trabzonspor ve insanlığa hizmet etti. İyinin ve doğrunun yanında oldu. Kendisini asla unutmayacağız”

Uğurbaş’ın cenazesi, İskenderpaşa Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası Bahçecik’deki aile mezarlığında toprağa verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz